rejestracja / transfer domen

Data Center

Serwery w centrum Wrocławia.

Klimatyzowana Data Center, w której utrzymujemy nasze serwery, wykorzystuje nowoczesne, wirtualne i fizyczne zabezpieczenia. Nasza serwerownia jest monitorowana całodobowo i posiada własny system podtrzymywania napięcia.  Dysponujemy pełną redundacją sprzętową: każdy element serwera jest co najmniej podwojony, dzięki czemu bezproblemowo świadczymy nasze usługi hostingowe.

Tylko sprawdzone technologie.

Do realizacji naszych usług wykorzystujemy nowy, profesjonalny sprzęt IBM Lenovo, dodatkowo objęty gwarancją techniczną producenta. We współpracy z autoryzowanymi serwisantami, na bieżąco kontrolujemy i uzupełniamy wyposażenie. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje na temat naszego sprzętu:

Lenovo ThinkServer RD210

thinkserver
System drugiej generacji ThinkServer firmy Lenovo obsługuje nowe procesory z serii Xeon® 5500 firmy Intel. Każdy serwer posiada 16 slotów DDR3 RAM, które zapewniają do 128GB pamięci operacyjnej. Standardowo wyposażone w dyski SAS o pojemności 146 GB każdy i prędkości obrotowej 10 000 RPM. Całość chłodzona jest przez 8 niezależnych wentylatorów i zasilana dwoma zasilaczami o mocy 650W.

IBM System Storage DS3400

thinkserver
Do przechowywania danych wykorzystujemy macierze dysków DS3400 firmy IBM. W macierzy montujemy dyski SAS o pojemności 1 TB i prędkości 10 000 RPM oraz mniejsze 146 GB i 15 000 RPM. Niezawodność zapewnia wykorzystanie dwóch redundantnych zasilaczy, wymienialnych podczas pracy. Dzięki pojemności do 48 dysków SAS lub SATA możemy rozbudować architekturę do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników.

Bezpieczeństwo, szybkość, jakość - jak je zapewniamy?

  • bezpieczeństwo - kopie zapasowe danych na 1 TB dyskach SAS,
  • szybkość - światlowodowa komunikacja 4GB/s pomiędzy macierzą a serwerem,
  • jakość - procesory 8-rdzeniowe, pełna redundacja sprzętowa.

Naszym partnerem technologicznym jest firma NASK.

nask